Ak to vášmu partnerovi v posteli nejde, potrebuje hlavne vašu podporu

0

Žiadny vzťah sa nevyhne občasným „zaškrípaniam“. Niektoré vzťahové problémy ihneď uvidí aj nezainteresovaná strana, ale sú aj také, o ktorých často vedia len partneri. Medzi druhú skupinu zvyčajne patria aj problémy, ktoré sú za dverami spálne.

Problémy s erekciou sú častejším javom ako sa môže zdať

Intimita je vo vzťahu dôležitá a zároveň je to tak trochu „samostatná kapitola“. Môžete si so svojim partnerom maximálne rozumieť, skvelo sa dopĺňať prakticky vo všetkom, ale ani tak nie ste chránení od možných problémov v milostnom živote.

Častým pôvodcom takýchto problémov sú mužove problémy s erekciou. Častým? Áno, len na Slovensku sa k takýmto problémom priznalo zhruba pol milióna mužov. To je v pomere k počtu obyvateľov (respektíve mužov u nás) celkom dosť.

Ale niet sa čomu diviť, mnohé štatistiky uvádzajú, že vo vekovej kategórii mužov starších ako 40 rokov má problémy s erekciou zhruba polovica. Ak k týmto mužom patrí aj ten váš, nebuďte prekvapená, štatistická šanca bola dosť veľká.

Možno bude stačiť vyskúšať v posteli niečo nové, ale skôr to bude na vašom partnerovi

Je však potrebné vedieť rozlíšiť, čo je len občasné zlyhanie a čo naozajstný problém. Ak má váš partner problém dosiahnuť erekciu v tretine prípadov alebo dokonca častejšie, rozhodne by ste mu mala pomôcť nájsť riešenie.

Prvoradá je otvorená komunikácia. Hovorte s ním a pokúste sa spoločne tento problém vyriešiť. Váš partner potrebuje vedieť, že stojíte v maximálnej miere za ním, pretože s najväčšou pravdepodobnosťou bude musieť s týmto svojim problémom urobiť niečo sám.

Iste, môžete vyskúšať nejaké BDSM praktiky a ktovie, možno vášho partnera „naštartuje“ ak budete minimálne za dverami spálne maximálne dominantná a budete ho plne kontrolovať. Avšak s najväčšou pravdepodobnosťou to nebude len o zmene sexuálnych praktík, ale váš partner sa bude musieť pokúsiť zbaviť stresu, zlepšiť svoju životosprávu, či navštíviť lekára. Obzvlášť pri poslednej možnosti väčšina mužov skutočne potrebuje dávku podpory.

Zdroj obrázka:

Autor: bezikus / Shutterstock.com

Share.

About Author

Comments are closed.