Buďte moderná, investujte do zlata!

0

Ako účinne zhodnotiť úspory a ochrániť ich pred infláciou či pohybmi finančných trhov? Riešenie je jednoduché – investovanie do zlata! To prináša viacero cenných benefitov, ktoré sa rozhodne oplatí poznať.

V dnešnej dobe existuje nespočetné množstvo spôsobov, ako investovať peniaze. Za svoje úspory si môžete kúpiť drahé obrazy, autá, zberateľské kúsky oblečenia či rôzne cenné papiere. Viete však, čo majú tieto formy investovania spoločné? Vyžadujú si váš čas a skúsenosti. Aby sa vám investícia naozaj oplatila, musíte mať „čuch“ na dobrú ponuku.

Pokiaľ sa však rozhodnete pre zlato, tieto problémy vám nehrozia. Práve naopak, získate cenné výhody naviac!

Investícia bez starostí

Veľkou výhodou je, že investičné zlato je oslobodené od 20 % DPH. Dostupné je preto za výhodnejšie ceny ako ostatné investičné predmety, ktoré od DPH oslobodené nie sú. Dokonca, ani striebro od dane z pridanej hodnoty oslobodené nie je. Zlato je v tomto smere výnimkou, ktorú treba mať na pamäti.

Benefitom je taktiež skutočnosť, že do zlata sa investuje už stovky rokov. Je tak stabilnou investíciou, ktorá postupne naberá na hodnote. Riziko investície je nízke a vy nemusíte nič riešiť.

Ako si kúpiť zlato na investovanie?

Na Slovensku sa najväčšej obľube teší investovanie do zlatých zliatkov a mincí. Tie majú hmotnosť často menej ako 5 gramov, teda nepotrebujete veľký vstupný kapitál, aby ste do zlata mohli investovať. Dôležité je však nakupovať zlato od overených výrobcov. Pri zliatkoch je to napríklad švajčiarska značka Argor Heraeus. V prípade zlatých mincí zas odporúčame Wiener Philharmoniker.

Zlaté zliatky a mince si môžete kúpiť aj osobne, v kamenných predajniach. Na Slovensku viete navštíviť napríklad predajňu na Dunajskej ulici 68 v Bratislave. Prípadne, zavítať môžete do Dorn Office Center v Brne.

Share.

About Author

Comments are closed.