Praktické tipy, ako si usporiadať dámsky šatník

0

Každej žene sa aspoň raz stalo, že sa postavila pred svoj šatník a nevedela, čo si má obliecť, a to aj napriek tomu, že má šatník plný. Problémom väčšiny žien je neusporiadanie oblečenia v šatníku, čím sa stráca v tom, čo v šatníku má a kde to má.

Ak hľadáte praktické tipy, ako si usporiadať dámsky šatník, my vám ich ponúkame.

Rozdelenie podľa sezón

Oblečenie vždy rozdeľujte podľa sezón. Samozrejme, je oblečenie, ktoré nosíte nielen v zime, ale aj v lete, napríklad také rifle. Oblečenie neaktuálnej sezóny ukladajte vždy do najvrchnejších políc, poprípade nadstavcov vstavaných skríň.

Toto rozdelenie je dôležité pre jednoduchšie nájdenie konkrétneho kúsku oblečenia. Zároveň vám oblečenie neaktuálnej sezóny nebude zaberať miesto vo voľne dostupných policiach šatníkových skríň.

Univerzálne oblečenie, ako napríklad spomínané rifle, nohavice alebo napríklad aj dlhé mikiny majte vo voľne dostupných policiach.

Čo zavesiť?

Súčasťou šatníka by mala byť aj časť na vešanie. Čo si ale zavesiť? Určite elegantné šaty, dámske saká, ale aj biznis šaty. Ak nosievate do práce biznis šaty, určite si ich zaveste na vešiaky tak, aby vám ich neotláčali a aby sa vám nekrčili. Na elegantné (vrátane biznis šiat), ktoré si ale neobliekate až tak často, používajte ochranné vaky na odevy.

Do časti na vešanie si dajte aj vešiaky na nohavice. Tam zaveste elegantné nohavice z jemného mierne krčivého materiálu.

V časti na vešanie si oblečenie usporiadajte vždy podľa typu (saká pri sebe, nohavice pri sebe, blúzky pri sebe).

Priestor na spodné prádlo

Ako si usporiadať spodné prádlo, aby sa vám nepovaľovalo v šatníku? Odporúčame do zásuviek (kde máte spodné prádlo) dokúpiť textilný organizér. Priečinky vám umožnia usporiadať si spodné prádlo. Budete tak mať prehľad, kde sa čo nachádza bez toho, aby ste pri hľadaní konkrétnych nohavičiek rozhádzali celú zásuvku so spodným prádlom.

Okrem textilného si ale môžete kúpiť aj plastový organizér.

Zdroj obrázka:

Autor: NinaMalyna / Shutterstock.com

Share.

About Author

Comments are closed.