Prečo využívať zelenú elektrinu? Prinášame vám dôvody!

0

V dnešnej dobe je spotreba elektriny skutočne vysoká. Môžete si však vybrať z dvoch možností. Jedna je elektrina za nízku cenu, avšak bez vedomosti o tom, odkiaľ elektrina je. Druhá voľba je zelená elektrina, ktorá vzniká z obnoviteľných zdrojov.

V prípade, že ste zástancom ekológie. Zelená elektrina je pre vás skvelým riešením. Môže ísť o elektrinu vyrobenú pre vlastné potreby alebo elektrinu vyrobenú z obnoviteľných zdrojov. Taktiež existuje tzv. dodávateľ zelenej elektriny. Ten má určitý certifikát, vďaka ktorému máte istotu, že elektrina bola vyrobená z obnoviteľných zdrojov.

Zelená elektrina pre všetkých

Výhodou je, že zelená energia je vhodná pre všetkých, a to bez rozdielu. Dodávateľ zelenej elektriny Greenlogy vám zaručí, že elektrina bude bez fosílnych palív. S týmto dodávateľom budete hneď vedieť, z čoho je elektrina vyrobená a za čo vôbec platíte. Podpora zelenej energetiky je dôležitou súčasťou cesty k uhlíkovej neutralite.

Z čoho je zelená elektrina?

Zelená elektrina je vyrobená z obnoviteľných zdrojov, ako napríklad z vody, zo slnka, biomasy, vetra či z ľubovoľného zdroja. Tieto obnoviteľné zdroje vám zaručia kvalitný prísun energie za nízku cenu.

Prečo je lepšia ako bežná elektrina?

Keďže je zelená elektrina vyrobená z obnoviteľných zdrojov, znamená to, že sú nevyčerpateľné a ekologické. Bežná elektrina pochádza zo zdrojov, ktoré sú neobnoviteľné. Medzi to patrí jadrové palivo, zemný plyn, čierne a hnedé uhlie. Klasická elektrina, ktorú má množstvo domácností obsahuje len 14 % z obnoviteľných zdrojov.

Menej oxidu uhličitého

Klimatická zmena patrí v dnešnej dobe medzi TOP témy. Vďaka zelenej elektrine znížite výskyt oxidu uhličitého, uhlia a plynu. To znamená, že neznečisťujete vzduch a práve kvôli tomu je naša planéta o čosi zelenšia!

Share.

About Author

Comments are closed.