Rady a tipy na to ako čistiť tapety a záclony

0

Svetlým príkladom toho, ako môžete tráviť svoj voľný čas, keď je vonku škaredo, je samozrejme prečítanie dobrej knihy alebo počúvanie obľúbenej hudby, no môže sa tam zaradiť aj údržba vášho príbytku. Máme na mysli sezónne upratovanie, pri ktorom si vyčistíte nielen svoju domácnosť, ale i vaše myšlienky. Nájdite si čas a začnite s upratovaním už dnes! Pretože tam, kde je poriadok je aj pohoda.

Starostlivosť o záclony

Čistiace prostriedky, ktoré sa používajú na bielenie svetlých a bielych záclon by sa nemali používať na tmavé odtiene, aby nestratili svoju pôvodnú farbu. Ideálnym postupom docielite belosť a sviežosť vašich záclon. Ako teda postupovať? Do studenej vody namočte po dobu 24 hodín záclony a pridajte bieliace činidlo alebo použite sódu bikarbónu či prášok do pečiva a premiešajte. Potom záclony ešte raz dôkladne prepláchnite v studenej vode a poskladané ich vložte do práčky. Nastavte šetrný program s miernymi otáčkami a perte pri teplote od 30 do 40 °C. Po vypraní ich ihneď vyveste, aby ste si ušetrili čas žehlením. Záclony sa vystrú a prevoňajú váš príbytok.

Zázračná sila domácich prostriedkov pre tapety

Ak chcete čistiť tapety riaďte sa pokynmi uvedenými na etikete zakúpených tapiet. Ak si už nepamätáte odporúčané čistenie, môžete použiť mastenec, kriedu, citrónovú alebo mydlovú vodu. Pomocou domácich prostriedkov docielite sviežosť a čistotu vašich tapiet. Postupujte precízne a opatrne. Jemnými pohybmi pomocou suchej utierky, mäkkej kefky alebo pomocou vysávača s kefkovým nádstavcom môžete pravidelne čistiť drevené, bambusové, papierové i reliéfne tapety. Pri čistení sklenených i vinylových tapiet nemusíte byť až tak opatrní ako pri vyššie spomínaných, trošku tlaku im neuškodí. Vlhkou utierkou či špongiou namočenou v mydlovom či jarovom roztoku ľahko zmijete špinu preč.

Share.

About Author

Comments are closed.