S čím nosiť tieto druhy dámskych poltopánok?

0

Ak chcete vyzerať elegantne akú obuv zvyčajne zvolíte? Určite niečo typicky ženské a teda s podpätkami. A nepripadá vám takáto voľba mierne prvoplánová? Že áno? A že v podstate takúto obuv ani príliš neobľubujete?

Od oxfordiek po derby. A čo takto vyskúšať oboje?

Tak presne pre vás sú určené rôzne druhy dámskych poltopánok. Štýlová môžete predsa byť aj bez vysokých podpätkov. Nasledujúce ikonické druhy obuvi na pánsky štýl sú toho jednoznačným dôkazom.

Začnime oxfordkami. Podľa tradičnej anglickej módy sa nosia s nohavicovým kostýmom. To však nie je všetko. Keďže oxfordky sa vyznačujú svojim typickým „uzavretým“ šnurovaním, ktoré im dáva elegantný vzhľad, môžete si ich obuť aj k šatám. Ideálne v retro alebo boho štýle, či k romantickým kvetinovým šatám.

Podobné sú topánky derby, ktoré sa považujú za evolúciu oxfordiek. Ide o najbežnejší druh poltopánok a za to vďačia aj tomu, že sa viac hodia aj k menej formálnym outfitom. Takže ak si chcete obliecť džínsy a košeľu, polokošeľu, či menčestrové sako, bez obáv si môžete obuť derby.

Preferujete mokasíny alebo vám nevadia ani brogy?

Ak sa povie komfortný druh poltopánok, zrejme vám ako prvé napadnú dámske mokasíny, prípadne ich „variácia“, boatky. Mokasíny sa hodia k džínsam, ale aj k bavlneným, či ľanovým nohaviciam. Pri džínsoch dokonca môžete „priznať“ aj ponožky. Džínsy by však nemali byť príliš dlhé, či príliš širokého strihu. Čo sa nohavíc týka, kľudne môžete zvoliť aj trojštvrťový strih, prípadne bavlnené šortky.

Zoznam najikonickejších dámskych poltopánok uzavrieme obuvou, ktorá bola v minulosti považovaná za obuv vidiečanov. Ide o brogy. Reputáciu si však vydobyli a v súčasnosti ich môžete nosiť s rôznymi menej, ale aj viac elegantnými outfitmi.

Zdroj obrázka:

Autor: Ivan Kovbasniuk / Shutterstock.com

Share.

About Author

Comments are closed.