Užitočné rady, ktoré oceníte pri upratovaní domácnosti

0

Ponúkame vám pár užitočných rád, ktoré oceníte pri upratovaní domácnosti.

Utierajte vonkajšie parapety

Teraz na jar nás potrápili nielen pele, ale aj saharský piesok. Určite veľmi dobre poznáte neustále zažltnuté, špinavé vonkajšie parapety. Nie je to síce nič nepríjemné, ale keď ich budete utierať poctivo každý deň, potešíte nielen svoj nos (najmä, ak ste alergička, či máte v rodine alergika), ale si aj ušetríte robotu s umývaním okien. Že ako? Počas dažďa dopadajú dažďové kvapky aj na vonkajšie parapety, čím rozptyľujú špinu na vonkajšiu stranu okien. Takto by boli okná neustále špinavé, čo by vás určite nepotešilo.

Utierajte preto vonkajšie parapety každý deň a uvidíte, že zmenu zaznamenáte ihneď.

Zároveň tak môžete utierať aj vnútorné parapety. Pozor aj na pavučiny nad oknami. Ak ale máte dobrý Miele vysávač, pavučiny, ale aj špina nebudú mať šancu.

Umývajte drez od mastnoty a špiny

Ak si chcete doma udržiavať poriadok, nenechávajte špinavý drez. Čudovali by ste sa koľko špiny je práve na mieste, kde ukladáme špinavý riad. Mastnota zo špinavých riadov, zvyšky potravín – toto všetko nájdeme v dreze. Vyhraďte si jednu hubku na riad/ handričku na umývanie drezu. Používajte čistiace prostriedky na to určené, ale pomôcť si môžete aj citrónovou kôrou, jedlou sódou, či kyselinou citrónovou.

Dobrými pomocníkmi v domácnosti sú umývačky riadu. Ak máte doma výkonnú umývačku riadu Miele, máte istotu, že riad bude dokonalo čistý. Netreba však popritom zabúdať čistiť aj kuchynský drez.

Samozrejmosťou v dreze by malo byť aj sitko do drezu. To čistite súčasne s drezom.

Zdroj obrázka:

Autor: VH-studio / Shutterstock.com

Share.

About Author

Comments are closed.