Vypadávanie vlasov: Príčiny vzniku a možná liečba

0

Vypadávanie vlasov trápi v dnešnej dobe skutočne široká škála ľudí rôzneho veku a pohlavia. Viete však, aké sú dôvody vzniku vypadávania vlasov a či je možné to určitým spôsobom zastaviť? To všetko sa dozviete v tomto článku.

Príčin vzniku vypadávania vlasov je skutočne veľa. V niektorých prípadoch je dôvodom stres, hormóny či iné pridružené ochorenia. Vlasy sú však pre nás všetkých veľmi dôležité. Plnia nielen tú estetickú, ale aj ochrannú funkciu.

Vypadávanie vlasov môže spôsobiť aj nezdravý životný štýl a zle zostavený jedálniček. Preto ak sa chcete tomuto stavu vyhnúť, jednoznačne zvýšte príjem vitamínov. Práve tie sa nachádzajú aj v mnohých výživových doplnkoch, ktoré sú určené na rast vlasov. Čo však v prípade, že to nezaberie?

Liečba vypadávania vlasov

Určite ste sa už neraz spýtali otázku, ako je možné vypadávanie vlasov liečiť. V prvom rade sa na stav vašich vlasov pozrie odborný lekár. Ten má na výber hneď z niekoľkých možností. Na základe posúdenia vášho stavu zvolí možnosť podania špeciálnych roztokov, poprípade je možná transplantácia vlasov.

V dnešnej dobe je veľmi obľúbená aj vlasová mezoterapia, ktorá pozostáva hneď z niekoľkých krokov. Ide o liečbu, ktorá je obohatená o pridanie krvnej plazmy, kmeňových buniek alebo roztokov.

Ako to celé funguje?

Liečba vypadávania vlasov pozostáva z aplikovania účinných látok priamo do pokožky hlavy. To sa robí pomocou mikroihličiek. Bolesti sa však rozhodne báť nemusíte. Na pokožku hlavy vám totiž lekár nanesie špeciálny krém na znecitlivenie.

Celý zákrok trvá približne 30 minút, pričom doba hojenia je až niekoľko týždňov. Do vlasovej mezoterapie sa rozhodne investovať oplatí. Vlasové folikuly budú totiž maximálne posilnené a budú im dodané tie živiny, ktoré im dôsledkom vypadávania vlasov, chýbali.

Share.

About Author

Comments are closed.