Vyriešte problémy s prechodným pobytom
Zrejme nikto nemá rád sťahovanie – balenie, lúčenie sa, nosenie po schodoch, nakladanie do auta a potom ešte vykladanie. A to je len samotný akt sťahovania, pričom sú s ním spojené ďalšie veci. Napríklad podľa platných zákonov by ste mali príslušným úradom nahlásiť prechodný pobyt, teda za predpokladu, že sa na tejto adrese budete zdržiavať viac ako 90 dní. Čo sa dá predpokladať, keďže ste sa sem nasťahovali, a musíte tak urobiť najneskôr do 10 dní. V prípade, že to je váš byt, môžete si zapísať aj trvalý pobyt, ale čo robiť v prípade, keď ste iba v podnájme?
Majitelia bytov majú strach
Ak bývate v podnájme, dostať potvrdenie o prechodnom pobyte od majiteľa je nesmierne náročné a získať trvalý pobyt na danej adrese je takmer nemožné. Čoho sa teda majitelia obávajú? Najčastejšie sú ich obavy spojené s tým, že podnájomníka nepoznajú „a čo keď má nejaké dlhy a kvôli tomu príde exekútor, ktorý zabaví majetok majiteľa bytu“. Sú tieto obavy opodstatnené? Každý právnik vám potvrdí, že exekútor nemá právo siahnuť po majetku, ktorého vlastníkom je niekto iný ako dlžník.
Aké je riešenie tejto situácie
Pýtate sa, aký reálny postih vám hrozí v prípade, že tento zákon nedodržíte? Reálne vám za toto nedodržanie zákona neohrozia žiadne postihy, sú s tým však spojené problémy. Presťahovali ste sa zo Žiliny do Bratislavy a hľadáte pre svoje dieťa školu či škôlku? Bez prechodného či trvalého pobytu v Bratislave to bude celkom problém. Taktiež sa vám veľmi zjednoduší komunikácia s úradmi, hľadanie lekára či zubára a v niektorých prípadoch aj problémy s vybavovaním kartičky na parkovanie. Akým spôsobom môžete vyriešiť tieto problémy?
Prenajmite si trvalý pobyt v Bratislave a získajte adresu, vďaka ktorej už ďalej nebudete porušovať zákon a hlavne sa vám zjednoduší komunikácia s úradmi či lekármi. Navštívte Mojpobox.sk a zistite o tejto možnosti viac.