Všetci máme svoje slabosti

0

Niekto si deň nevie predstaviť bez cigariet, iný nedá dopustiť na pohár kvalitného vína. Udržať však rovnováhu a neprepadnúť závislosti nie je vždy jednoduché.

Ak si svoje ráno neviete predstaviť bez šálky dobrej kávy, závislosť Vám síce hrozí, jej účinky sú však pri striedmej konzumácií neškodné. Káva má predovšetkým priaznivé vplyv nielen na našu koncentráciu, ale aj na naše zdravie.

Treba si však uvedomiť, že každý organizmus je iný, a ak Vám káva síce chutí, ale po jej vypití, sa necítite najlepšie, skúste ju obmedziť, prípadne úplne vysadiť. Čo niekomu prospieva inému môže skôr škodiť. Vo všeobecnosti je však káva považovaná za zdravú pochutinu, ktorá prospieva tráveniu, a predchádza cukrovke.

Káva

Káva

Kávu však pijeme predovšetkým pre jej povzbudivé účinky. Tie závisia nielen od množstva kávy, ktoré si uvaríte ale aj od druhu. Väčšine z nás však káva chutí a povzbudenie vnímame skôr ako priaznivý vedľajší účinok. Tú správnu chuť a arómu káve dodáva nielen spôsob praženia, ale aj odroda. Káva robusta je lacnejšou odrodou a káve dodáva typickú horkastú chuť. Najčastejšie sa však používajú zmesi robusty a arabicy, aby sa docielil dokonalý chuťový zážitok. Arabica má vyššiu kvalitu, a je teda drahšia, ak sa o nej chcete dozvedieť viac čítajte ďalej tu.

Na trhu sa tak dajú kúpiť prevažne zmesi, avšak nájdete aj odrodové kávy. Aby ste našli skutočne tú, ktorá Vám vyhovuje najviac, je potrebné vyskúšať viaceré druhy. Káva sa dá kúpiť aj v bežnom obchode, ak však hľadáte kvalitu pozrite si ponuku cafepoint.sk.

Share.

About Author

Leave A Reply